Quatrux Logo
 Pagrindinis  Apie  Kontaktai  Aš  Logo
 Apačia

VGTU - Inžinerinė Informatika

  Pirmas Semestras

  Kadangi baigiau jau sėkmingai pirmą semestrą ir išlaikiau visus savo egzaminus be skolų, tai jau laikas pasidalinti visa savo gauta informacija apie šį pusmetį. Kai įstojau į šią specialybę, pirmos dienos buvo ganėtinai pilnos nežinomybės, o internete tokios kaip ir konkrečios informacijos nėra/nebuvo, galėjai tikėti tik įvairiais plepkavojimais: "o aš girdėjau, kad.." Taigi, todėl ir gimė tokia mintis viską parašyti iš savo patirties!


    Matematinė Analizė 1,  pratybos - Jurgita Židanavičiūtė

  Jauna dėstytoja, dar nelabai sugeba sutvarkyti studentus, bet čia nieko blogo.. todėl pas ją ypatingai kažką išmokti yra labai sunku, bet į paskaitas vis tiek apsimoka vaikščioti ir užsirašinėti, bei bandyti kažką spręsti ir analizuoti, nes dažniausiai kontrolinis darbas būna iš visko ką ji yra parodžiusi, bent jau iš tos pusės. Pas ją rašysite du kontrolinius darbus, vieną iki išvestinių, o antrą nuo išvestinių. Matematinę analizę 1 sudaro šios temos: Realieji skaičiai, Matematinė indukcija, aibės ir veiksmai su jomis, aibių rėžiai, funkcija, sekos riba, funkcijos riba, tolydumas, išvestinės ir jų prasmės, diferencialai, vidurinių reikšmių teoremos, Lopitalio taisyklė, Teiloro formulė, ekstremumai, grafiko iškilumai ir perlinkio taškai, asimptotės.

  Po cementofkės/cementuotės atvarėm mes į paskaita pas ją girti ir sakė aš su ja negražiai šnekėjau, tai nuo to laiko nelabai su ja ir kalbėjau, tipo ji pyko ant manęs, o man buvo gėda.. tik bandžiau kažką spręsti, o kadangi ji pradžioje leido daug kam atsipalaiduoti, tai jau nuo lapkričio visi pas ją per paskaitas šūkavo, nieko nesprendė ir kalbėdavosi, ji svarbiausia, kad n raidžių nežymi, tai daug kas ir nelankė, bet tai turėjo iš kontrolinių po 3 po 5 taškus.. Kadangi jos du kontroliniai sudaro 45%, 50% galutinio egzamino, tai jos kontroliniai darbai yra labai svarbūs, nenusiminkite jei gavot pradžioje blogą pažymį, nes jį per paskutines paskaitas gruodį leidžia perrašyti juos.. Beje, jeigu su ją grupė elgsis blogai ir jos neklausys, tai bus sunkus kontrolinis darbas, kurį gerai parašys vos tik keli studentai, o jei grupė spręs, norės žinoti ir analizuoti, tai kontrolinis nebus sunkus ir visi turės gerus pažymius, jeigu kažką mokės. Nusirašyti nėra labai sunku, ji atlaidi, nebent gali išvaryti, jeigu jau būsite tikrai įkyrus ne tik jai, bet visiems.

  Taigi, jeigu turi šiokių tokių matematinių žinių, spręsi kažką, tai bėdų neturėsi, patarimas tik vienas, bandyk daryti pats kažką, nors pats taip nedariau ir pas ją turėjau 5 ir 6 iš kontrolinių darbų.


    Matematinė Analizė 1,  teorija - Kazimieras Padvelskis

  Pradžioje man jo paskaitos pasirodė kosmosas, nes nieko tokio dar nebuvau matęs, matematikos teorija.. ir kam ji reikalinga? Bet pas jį svarbiausia yra lankyti paskaitas ir viską be klaidų užsirašinėti ir bandyti suprasti esmę. Žinoma yra pilną knygų su tuo pačiu ką jis dėsto, bet jis kaip dėstytojas tikrai yra geras, viską pateikia taip, kad studentui būtų kuo paprasčiau suprasti, atvirkščiai negu knygose.. Žmogus tikrai yra apsiskaitęs, turi daug literatūros savo galvoje, nors jam per 50 metų, nėra senas pyderas kaip kiti dėstytojai dažniausiai būna, taikus, savotiškai smagus ir mėgstantis protingus žmones, bet žinoma priplaukęs, kaip ir visi matematikai, be programuotojai, mėgsta žmones, kurie nori kažką išmokti, o matematikų iš nieko nedaro, nes matematika išmoko mąstyti logiškai jis sako, kaip ir programavimas. Bet jeigu papulsi į jo shit list'a tai jau tau niekas nepadės, nes žmogus gali būti labai piktas, su juo verčiau nejuokauti, bet pasijuokti galima. Šiaip galvojau, kad niekada neišmoksiu tos teorijos, visų tų teoremų, apibrėžimų, įrodymų tai net nesimokiau, nes nelabai turėjau iš ko, dėl paskaitų nelankymo, taigi per pirmą koliokviumą gavau 2 iš galimų10 taškų, nors nieko neparašiau, jeigu pas jį nieko neparašai tai turi 2 taškus, 0 gauti neįmanoma.. Per koliokviumą, kuris vyko 1-ojo semestro viduryje, jo net nebuvo, mus prižiūrėjo J.Židanavičiūtė ir labai daug kas nusirašė, o ką pagavo su špargalkėm, net neišvarė ir neatėmė darbo, o kadangi aš rašau pats tai ir gavau 2! Galvojau pizė, dėl matiekos teorijos skrisiu iš univero.. Bet per egzą Sausio 22 gavau 10, nes turėjau medžiagą ir pora dienų pasimokiau.. ir supratau nuo tada kas yra universitetas ir matematikos teorija..

  Štai formulė, kuri turi rūpėti visiems, kas mokosi šią specialybę: (K*55% + ((K1 + K2)/2)*45% + E)/2, čia K - Koliokviumas, K1 - Kontrolinis darbas 1, K2 - Kontrolinis darbas 2, E - Egzaminas, taigi jeigu aš gavau koliokviumo 2, kontrolinių darbų 5 ir 6, o egzamino 10, tai mano galutinis rezultatas: (2*55% + ((5 + 6)/2)*45% + 10)/2 = (1.1 + 2.475 + 10)/2 ~ 6,7875 = 7!

  Pas jį nusirašyti neįmanoma, nebent kažkas nutinka, o jei rizikuoji, tai pamatęs jis išvarys ir įpys raidę N, kad išvarytas už nesąžiningumą ir teks aiškintis su Dekanatu, gudruolių durnių jis labai nemėgsta, o jeigu galutinis išeina ~4.5 ir egzamino nėra 10, tai su juo dar galima tartis, kad paklausinėtų ir jeigu jis pamatys, kad moki kažką rimtai, tiesiog nepasisekė, tai tikrai gali pakelti iki 5-ių.. O mokymosi programa/temos tokios pačios, kaip ir pratybų, beje per Egzaminą, jis pasakys ko reikia, o ko nereikia konkrečiai.. Stenkitės klausinėti ir prieš koliokviumo, kokie yra reikalavimai, ko reikia, o ko nereikia ir ką galima praleisti.. Na galiu pridurti, kad per paskaitas jo, geriau garsiai nekalbėti ir šiaip rašyti, o ne žaisti sudoku visada, jis būna supyksta ir išvaro, gali ir pats išeiti, jei matys, kad jums pochui, jam svarbiausia šiaip rezultatas ir taisydamas darbus teorijos į smulkias klaidas/klaideles nelabai žiūri - svarbiausia patį esmė ir supratimas, bet nenusišnekėjimas.

  Mačiau, kad jis rūkė lauke kartu su studentais, bet per paskaitas neišeina parūkyti, nes turbūt nėra labai priklausomas nuo nikotino ir galiu tik spėti, kad nelabai geria degtinę, labiau turbūt mėgsta kokį alų, nes turi alaus pilvą ir veidas nepragertas nuo degtinės, bet aš tik spėju. Štai truputėlis istorijos apie jį, jeigu kam įdomu:

Gimė 1955 m. rugpjūčio 2d. Vilkaviškyje. 1971-1976 metais studijavo Vilniaus universiteto Matematikos ir mechanikos fakultete. 1976-1977 m. dirbo Lietuvos Mokslų Akademijoje jaunesniuoju moksliniu bendradarbiu. 1980-1993 m. dirbo Kauno Politechnikos institute (1980-1987 m. asistentu, 1987 - 1993 m. vyresniuoju dėstytoju). 1983 m. baigė aukštųjų mokyklų dėstytojų kvalifikacijos kėlimo fakultetą prie Maskvos valstybinio universiteto. 1998 m. apgynė daktaro disertacija (fiziniai mokslai, matematika (01P)): Atsitiktinių dydžių, susietų Markovo grandine, sumų didelių nuokrypių teoremos. 1997-1998 m. VDU statistikos centro mokslo asistentas, 1998-1999 m. VDU matematikos ir statistikos katedros vyr. asistentas, nuo 1999 m. VDU, matematikos ir statistikos katedra, einantis docento pareigas. Mokslinių interesų sritys: tikimybių teorija, ribinės teoremos. 11 mokslinių ir 3 mokymo metodikos publikacijos.

  Matematinės Analizės konspektas


    Programavimas 1, pratybos - Nijolė Čeikienė

  Rami moteriškė, daug šypsosi.. studijuodami pas ją daug sugaišite, o pelno/tolko jums iš to beveik jokio, nes nešatės tik 20% į egzaminą, bet žinoma tai jums pliusas, nes ir pats Adomėnas ten nelabai ir žiūri į tą 20%, bet jei mato, kad ten visi 5-etai tai mažina balą ir šiaip, jeigu neatsiskaitote su Čeikiene visų kontrolinių darbų, laboratorinių darbų ir namų darbų, bei koliokviumo tai būsite neprileisti prie egzamino.. Pas ją sistema tokia: reikia padaryti Word, Powerpoint, Excel ir Access laboratorinius ir kontrolinius darbus ir tris namų darbus iš jos uždavinyno apie skaičiavimo sistemas, dvejetainę aritmetiką ir logines operacijas, bei po to iš šito parašyti koliokviumą. Galiu pasakyti tik vieną, kad tikrai labai lengva gauti visus 10-ukus, jeigu šį bei tą mokate ir norite gauti 10.. Jai taisyti darbus ir padėti per laboratorinių darbų ginimąsi ateidavo visokie magistrantai, Čeikienę žymiai atlaidesnė už juos, buvo viena mums čigonė ale informatike, tai daug kam balus sugadino, ten jau labai pisdamą protą, jos ten mes labai nekentėm.. Na ką dar galiu pridurti, geriausia yra viską laiku atsiskaityti, blet gi tikrai nesunku. Man dar labai patiko, kad ji viską parašo ir padeda informaciją PDF formatu į internetą, tai labai suprastiną viską, kai jau esi viską atsiskaitęs, tai pas ją pabaigoje semestro jau gali ir neeiti į paskaitas ir šiaip jos paskaitos būna trumpos..

  Laboratoriniai Darbai
  Kontroliniai Darbai


    Programavimas 1, teorija - prof.P.G.Adomėnas

  Įdomus žmogus, ganėtinai senas ir turi daug patirties, nors nėra ypatingai didelis ekspertas, bet Sovietų Sąjungoje turėjo daug praktikos.. pirmame semestre dabar dėsto pačius elementariausius pagrindus apie kompiuterį dvejetainiame lygmenyje, duomenys ir kompiuterio komandas. Jis yra profesorius Petras Gailutis Adomėnas, ir dėl jo nemažai studentų eina į egzamino perlaikymą užtat daug kas jo nemėgsta, bet Nijolė Čeikienė mėgsta studentams pagelbėti. Žodžiu, pas jį svarbiausia yra lankyti paskaitas, nes jis griežtai žymi n raides, tiksliau žymi grupės seniūnai jo prašymu po pertraukos per paskaitą ir jeigu nelankai, tai jis labai kreivai į tave žiūri per egzaminą ir dažniausiai tiesiog ateisi į perlaikymą. Yra visas konspektas/knyga ir jis iš jos skaito arba pasakoja ir visi studentai užsirašinėja, nežinau ar tai naudinga ar ne, bet manau kad svarbiausia yra suprasti apie ką jis kalba, ypač vėliau ir didžiausią dėmesį reikia atkreipti į jo žodžius, kai sako šitą užsirašykite ir atsiminkite, nes tokie būtent klausimai ir būna egzamine arba per egzamino ginimąsi.. Pavyzdžiui prieš egzaminą jis duoda 40 klausimų, kuriuos reikia išmokti norint išlaikyti egzaminą, o per konsultaciją jis dažniausiai išmeta kokių 10 klausimų ir sako, kad jų egzamine nebus.. o ir patys klausimai egzamine nebūna tokie, kokius jis davė, o tokie bendriniai ir palyginamieji.. Mano pasiūlymas, jeigu nori lengvos sesijos ir turėti 10, tai prieš einant į jo paskaitą siūlyčiau paskaityti truputi į priekį iš jo konspekto/knygos nors ir nieko nesupranti, tada bus žymiai lengviau pagauti esmę per paskaitą, o atėjus egzaminui siūlyčiau viską pačiam susikonspektuoti, tai yra atsakyti į jo tuos 40 klausimų į savo sąsiuvinį analizuojant ir sutrumpintai, tada tik prieš egzaminą išmokti  juos kaip nors ir viskas.. Nors man asmeniškai pasisekė, nes per egzaminą nebuvo Adomėno, nes tipo jis sirgo ir reikėjo gintis tik prieš N. Čeikienę, o tai buvo ganėtinai lengva ir nebaisu ir šiaip pochui, ėjau ten girtas ir gavau 8, nors galėjau gauti 10, bet padariau klaidą.. sumaišiau 0 ir 1 rezultatą išskirtinėje ARBA operacijoje.

  Egzamine buvo tokie klausimai keliais variantais: Loginės Operacijos, Ciklai, Operandai, Registrai, Atminties grandinėlės susietos kartu, Skaičių pateikimo formos, Valdymo komandos.. ir panašiai.. Pagrindinis pažymys eina iš egzamino, kuri parašo ant popieriaus, duodami 3 klausimai po 3 taškus, bet 10 vis tiek įmanoma gauti ir dažniausiai jei matosi, kad darbas geras ir nenusirašytą tai nieko neklausia ir įvertina iškart pasirašydamas į studijų knygutę. Nusirašyti sunku, bet įmanoma, bet didelė rizika, nes Adomėnas ko nemėgsta tai nesąžiningumo, N. Čeikienė dažniausiai apsimeta, kad nemato, bet jeigu įkyriai ir akivaizdžiai nusirašinėjama tada tikrai pamatys ir jeigu įsimins veidą, tai per ginimąsi sodina, kad neturėtum labai gero rezultato..

  Atsakymai į 40 Egzamino klausimų
  Egzamino Špargalkė
    Video apie Adomėna!


    Operacinės Sistemos - doc.R.Kulvietienė

  Jeigu papuolėte pas Regina Kulvietienę, tai jums labai pasisekė, o jeigu pas Janina Zapolskienę, tai nelabai, nes ta boba tai truputi durnė, bet žodžiu.. pas Kulvietienę turėsite Pratybų paskaitą, kur dirbsite su komandiniais failais ir REXX kalba, turėsite padaryti 4 laboratorinius darbus su .bat failais ir po to vieną namų darbą, bei dar vieną namų darbą su REXX kalba. Jeigu gausite du 10-ukus už namų darbus, tai jūs būsite atleistas nuo egzamino ir automatiškai turėsite 10, o tai reiškia, jog iškart turėsite 40 kreditų, taigi prie jos namų darbų verta pasėdėti ilgai, taip kaip ir aš pasėdėjau.. Dar ji ves paskaitas teorines apie Windows ir truputi UNIX sistemas, nors jeigu esate jau kažkiek IT specialistas, tai tos paskaitos jums atrodys labai juokingos, o kas kompiuteriu naudojosi tik kaip priemone paklausyti muzikos ir panašiai, tai gali būti ir sunku. Ji per paskaitas n raidžių nežymi ir pas ją mažai kas ten ateina, bet tai ir egzamino daug neturi, beje, patį egzaminą sudaro kelios dalys, reikia parašyti komandini failą, bet labai kruopščiai ant popieriaus pagal visus reikalavimus, jeigu viskas gerai, tai gausite 6 taškus, kita dalis tai testas iš teorijos, gali būti vienas arba keli atsakymai teisingi ir tiesiog spėliokite ir žinoma reikės dar surasti klaidą REXX script‘e ar loginę ar sintaksinę, o už tai likusieji 4 taškai. Pas ją geriausią viską atsiskaityti laiku ir neskubėti į priekį, nes jeigu vėluosite su darbais tai 10 tikrai negausite, koks bebūtų jūsų darbas, nes tie laboratoriniai darbai skirti tik tam, kad jūs išmoktumėte programuoti ir naudoti elementariausias komandas ir sąlygas, ciklus ir taip toliau ir beje jeigu viską atsiskaitote ir padarote laiku, tai po to tiesiog galite neeiti į paskaitas pratybų, o jeigu atleido ir nuo egzamino, tai ir nemanau, kad verta po to vaikščioti ir į teorines paskaitas, o jeigu namų darbų mažiau negu 7 balai, tai ir egzamine nuolaidų neturėsite.

  Laboratorinių darbų vienintelis reikalavimas, kad jie veiktų taip kaip reikia, nesvarbu pats kodas, o tas man pas ją ir nepatiko, kad jį nežiūri į patį kodą ir nemokiną, kad programuoti reikia teisingai, laikantis kažkokios sistemos/tvarkos.. 1-ojo namų darbo reikalavimas tai panaudoti kuo daugiau funkcijų ir komandų įvairiausių, ypač ji mėgsta, kai pamato third party komandų, kurių nėra Windows operacinėje sistemoje kaip standarto, na ir žinoma jai patinka išvaizda, kaip yra pateikiama viskas, kad vartotojui būtų kuo aiškiau ką reikia daryti ir kas vyksta, o 2-ojo namų darbo reikalavimai tokie patys, bet žinoma labai svarbi pati idėja, padaryti kažką originalaus.. Jeigu norite savo kompiuteryje turėti REXX interpretatorių, tai atsisiuskite naujausią Regina iš interneto, aš jums duosiu galimybę parsisiųsti visus savo laboratorinius ir namų darbus, bei konspektus, bet jie veikia tik Windows aplinkoje, o tokią galimybę jums suteikiu, ne tam, kad jūs viską plagijuotumėte, o kad išmoktumėte. Prisiminkite, universitetas iš jūsų programuotojų nepadarys, jūs ten nieko beveik neišmoksite, jeigu pats nedirbsite ir nesidomėsite, tas bakalauras dar nereiškia, jog jūs esate IT specialistas, universitete išmoksite tik mąstyti ir ištempti didelį krūvį, bei susipažinsite su pačiais pagrindais, su kuriais aš jau asmeniškai susipažinau būdamas mokykloje, o jei dar nemokate anglų kalbos, tai iš viso tragedija, geriau eikit studijuoti verslą arba būkite floristais. Štai šiokia tokia papildoma informaciją apie docentė Kulvietienę:

Technikos mokslų daktarė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Informacinių technologijų katedros docentė. Gimė 1953.04.15 Lazdijuose. 1976m. baigė Kauno Politechnikos Institutą, Taikomosios matematikos specialybę. 1976-1982 m. - MA Fizikinių techninių energetikos problemų instituto inžinierė programuotoja, 1982-1992m. - Lietuvos vadybos akademijos Informatikos katedros docentė, nuo 1992 m. - VGTU docentė. Mokslinio tyrimo darbas: programinės įrangos kūrimas ir vystymas, kompiuterinės algebros sistemos, distancinis mokymas, daugiau kaip 50 publikacijų.

  R.Kulvietienės failai
  OS Laboratoriniai Darbai
  OS .BAT namų Darbas
  OS .REX namų Darbas
  OS Konspektas 1

  REXX interpretatorius
  REXX Manual'as
  Notepad++ Editor'ius


    Analizinė geometrija ir vektorinė Algebra - dr.K.Samaitis

  Vat čia tai žmogus, labai įdomi asmenybė, pradžioje labai išsigandau, kad dėl jo skrisiu iš univero ar panašiai, nes jis tik gąsdino visus, aiškino savo tiesinę algebrą taip, kad niekas nesuprastų ir kad tai atrodytų labai sudėtinga, niekas pas jį ten nieko nesuprato ir bijojo, nes jeigu pavėluoji į paskaitą 2 sekundėm, tai tau būna out'as, negali dalyvauti paskaitoje, dar vis gąsdino per pratybas, kad jei praleidi tris pratybų paskaitas, tai automatiškai laikai egzaminą, kurio niekas neišlaiko arba jei per paskaita surenki 10 minusų, dėl nežinojimo, tai irgi ta patį bausmė, tai tipo geriau neeik į paskaitą nepasiruošęs.. Didysis gąsdintojas, bet turbūt vienas didžiausių alkašų mūsų universitete. Kai ateina su pirigarų, tai būna labai linksmas ir geras, kai ateina be pirigaro, tai būna ale piktas ir tyčiojasi iš studentų.. visi norėjo, kad Samaitis dingtų, bet kai jį rimtai išvarė iš universiteto, tai visi norėjo, kad jis grįžtų, nes suprato, kad jis buvo vienas įdomiausių dėstytojų universitete ir šiaip dažniausiai pasiūlydavo pažymi ir nereikėjo laikyti egzamino. Iš tikrųjų ta tiesinė ir vektorinė algebra, bei analizinė geometrija yra vaikų žaidimai, kai išmoksti, ten taip viskas paprasta, tiesiog, kad naują, dėl to ir sudėtinga.. Taip paprasta yra surasti determinantą, sudauginti matricas, surasti rangą, kampą tarp vektorių ir tiesę apdoroti plokštumoje.. Jis turėjo savo konspektą, bet man tai tas jo konspektas šūdas, aš mokiausi iš KTU mokomųjų knygų, kurias pasiėmiau iš VGTU bibliotekos, ten viskas taip aišku ir paprasta, viskas tik ko reikia tai praktikos su uždaviniais, tai dėl AG ir VAE pirmam semestre galite nesijaudinti, jeigu pasimokysite iš kokios knygos kaip reikia teisingai spręsti, o kadangi daugiau nebus Kazimiero Samaičio, tai jūs nepasidžiaugsite, taip kaip mes.

  Kai išvarė K.Samaitį tai jį pakeitė kitas dėstytojas, V. Podvezko, kurio vardas pilnas yra Valentinas.. na ką, kadangi Samaitis praleidinėjo paskaitas, tai mes per pusę metų išmokome tik tiesinę algebrą, tai jis, Valentinas Podvezko per dvi paskaitas mums trumpai ir greitai paaiškino apie vektorius ir tiesę plokštumoje, žinoma 90% kursiokų, net nesuprato kas vykstą, bet tai tas dėstytojas sakė ateisit į egzaminą parašysit jį ir viskas, tipo išmokyte viską patys, nežinau man tai jis keistas žmogus, senas pyderas, galvoja, kad yra labai kietas docentas, nors mokina šūdus labai lengvus, kuriuos ir aš galėčiau išmokinti baigęs pirmą semestrą.. Be komentarų.. jo egzaminui nieko nesimokiau, atėjau išgėręs, išsprendžiau lygčių sistemą atvirkštinės matricos metodu, kramerio būdu ir gauso metodu, po to suradau matricos rangą, bei išsprendžiau uždavinį su vektoriais ir gavau 6 balus, nes net nebuvau atsivertęs analizinės geometrijos ir nesimokiau teorijos, nes bybį dėjęs buvau, čia ne aš kaltas, o universitetas, tokio pat požiūrio buvau, kai man reikėjo perrašinėti Lietuvių kalbos egzaminą, atėjau parašiau bet ką ir išėjau, kai ėjau antrą karta, tai ir gavau 27%, dėl to kalta valstybė, jei gaučiau truputi daugiau, tai jau ir mokyčiausi pirmame semestre nemokamai ir gaučiau stipendiją, bet aš principingas ir mėgstu išgerti.

  Samaičio namų Darbai
  Tiesinės Algebros Praktikumas


    Įvadas į Europos studijas, paskaitos - doc.K.Monkevičius

  Man jis kaip dėstytojas patiko, irgi mėgsta pagąsdinti, bet tik tam, kad pas jį per paskaitą būtų mažiau žmonių ir jam būtų mažiau darbo ir daugiau žmonių pasirinktų filosofiją, tai jeigu teks rinktis ar filosofiją ar įvadą į Europos studijas, tai pirmą pažiūrėkit, kas dėsto filosofiją, jeigu moteris, tai neeikite pas tą durą, nes ji net į akis nežiūri ir kalba apie nieką, o per jos paskaitą visi kalba ir rėkia ir šiaip galvoja apie seksą ar alų su degtinę.. Pas J. Srėbalius galite laisvai eiti, visai įdomi asmenybė, net įdomu ir pakalbėti ir paklausyti, o vat pas A. Jasmontą tai geriau neeikite, nes jums bus pizė, nebent mėgstate mokytis tokius nesvarbius dalykus.

  Grįžtant prie Kazimiero Monkevičiaus, tai jis dėsto ne tik Įvadą į Europos studijas, bet ir Politologiją, Politikos teorija, bei tą pačią Filosofiją.. Pas jį per ES įvadą reikia parašyti du kontrolinius iš jo dėstomos medžiagos, nors mes esame pavogę dalį jo konspekto ir turime PDF formatu, tai mokėmės iš to konspekto, bet vis tiek, gale semestro jam reikia atsiskaityti ir parodyti savo konspektus, jeigu ten viskas yra tai jis kelia galutinį balą ir mėgsta, kai būna pabraukta su markeriu tau atrodomos svarbios vietos tame tavo konspekte, taip pat kelią balą tiems, kas neturi ne vienos n raidės, o n raides jis žymi keistai, kada pats užsimano, bet man atrodo, kad pas jį sistema tokia, žymėti n raides tik tada kai auditorijoje mažai žmonių, taigi pas ji lankyti paskaitas labai apsimoka.. Pradžioje semestro jis dažnai sako, kad gale semestro reikia padaryti du referatus, bet iš tikrųjų reikia padaryti tik vieną referatą apie Europos Sąjungą, kurį apsiginus, kaip ir konspektą galima tikėtis aukštesnio balo, bet visada yra atsižvelgiama į n raides, bei kai veda galutinį pažymi atsižvelgia ir į seminaro kontrolinį. Kas įdomiausia, kad jeigu pirmo kontrolinio balas nemažesnis 7, tai automatiškai tau nereikia rašyti antro kontrolinio darbo, o jis tiesiog būna irgi 7.. bet žinoma, jeigu galvoji, kad gali gauti aukštesnį balą, tavo valia ir teisė rašyti jį.. Prisiminkite tik vieną, kartais jis pasiūlo pažymi, pavyzdžiui 7 ir jeigu norite galite gintis, kad pakeltų, bet perspėjimas toks, jeigu blogai apsiginsite, tai jis gali net parašyti 6.. ir šiaip, jeigu nieko nemoki ir ateini vos ne ant durniaus pirmą kontrolinį parašyti ir nelankote paskaitų, didelė galimybė gauti 5 balus pačioje pabaigoje. Aš tai pradžioje pas jį nelankiau, iš pirmo kontrolinio vieną vakarą pasimokęs gavau 8 ir jis man tokį patį pažymi įrašė ir už antrą kontrolinį, man buvo lengva, nes istorija man yra vienas įdomiausių mokslų, tai perskaitęs vos kelis kartus tą konspektą aš jau viską ganėtinai gerai mokėjau.. Seminare gavau 10 už kontrolinį ir mano galutinis gavosi 9, viską rašiau be jokių špargalkių, nes jų nelabai pripažįstu ir šiaip tingiu daryti jas, manau, kad jos mane durniną, nes visada būna niežti pažiūrėti į ją ar teisingai parašiau ar ne, o dėlto tik blogiau..

  Įvado į ES studijų konspektas
  Įvado į ES studijų referatas


    Įvadas į Europos studijas, seminaras - lekt.V.Keciorytė

  Įdomi ir kartu labai keista moteriškė, labai daug kalba ir labai daug mėgsta kalbėti.. manau jai jau per 40 metų, bet pavardė tai įdomi, Keciorytė, o vardas Vitalija.. arba ji dar niekada nebuvo ištekėjusi arba yra išsiskyrusi, o gal ir našlė, nežinau kodėl vis dar mergautinė pavardė, ne mano ir reikalas, nors man iš jos seminarų tas labiausiai ir užstrigo.. Jeigu per jos Seminarą pakalbėti apie ką nors iš duotų temų ir esi pasiruošęs, nors dažnai gali ir skaityti, kaip pastebėjau daug kas taip darė, tai 3 tokie pokalbiai yra 10 arba panašiai, žodžiu 3 pokalbiai tave atleidžia nuo kontrolinio darbo.. o 2 pokalbiai tai tik atleidžia nuo 2-iejų kontrolinio klausimų. Aš tiesą sakant nelabai pas ją ten ir lankiau, nes buvo nuobodu, ji pasakoja kaip Lietuvoje yra blogai ir kaip užsienyje yra zajebys ir kokie ten atlyginimai, aš asmeniškai sakau, kad aš mylių savo tėvynę ir esu patriotas ir nemėgstu tokių kalbų, bet žinoma vis tiek noriu į užsienį ir pasimokyti ten ir padirbti ir pailsėti, bet gimiau Lietuvoje, kuriai dar tik 16 metų, paauglystė, ko norėti, kad joje dedasi stebuklai ir didėlės nesąmonės ir atlyginimai ar stipendijos, kad už jas galima vos pragyventi, bet kai nueinu į miestą tai visi pinigus švaisto kaip kas gali ir geria daug alaus ir valgo picas ir duoną su sūriu. Man nepavyko per jos paskaitas pakalbėti, nes niekada laiko neužtekdavo, tai teko rašyti kontrolinį darbą, visi pamenu darėsi špargalkes, jaudinosi ir mokėsi, skaitė, o aš atėjau bybį dėjęs be nieko tik su savo žiniom, gavau 3 klausimus, kiek pamenu Amsterdamo sutartis, Socialinė politika ES ir dvi Europos institucijos: Teisingumo teismas ir Europos Komisija, parašiau ką žinojau, nors žinojau nemažai, nes iš to buvo kontroliniai darbai pas Monkevičių, ir gavau to seminaro aš 10, rodos vienintelis grupėje ir tikrai tuo didžiuojuosi, bet ji žymėdavo n raides, turbūt jeigu nevaikščiočiau į paskutines paskaitas, tai negaučiau 10 balų, nes šiaip kartais spręsdamas Sudoku pas ją išgirsdavau vieną ar kitą įdomią frazę ir įsimindavau, taip ir parašiau apie ES socialinę politiką. Šiaip jeigu nerašęs šito seminaro kontrolinio darbo, tai K.Monkevičius vis tiek turbūt 5 balus galutinį gali parašyti, jeigu bent pas jį kontrolinį rašęs vieną ir esi gavęs kokius 7 bent jau, gal, kas ten žino, nes spėju jie nenori tąsytis su studentais dėl tokių paskaitų vėliau ir nenori visų tų perlaikymų, kas ten žino. Šiaip viskas ką ji pasakoja yra internete, jei per google.lt paieškosite informacijos apie Europos Sąjungą, tai niekas pas ją per paskaitą nesirašė nieko, nebent kokį planą ar temas iš ko galima kalbėti.


    Anglų kalba - lekt.A.Marmienė

  Anglų kalba.. nebijojau jos universitete, nes nors Anglų kalba ir 3-ia mano kalba, bet aš ja moku gerai, turėjau mokykloje labai gera mokytoją nuo 4 iki pat 12 klasės ir šiaip kabelinę žiūrėjau nuo 1-os klasės angliškai, bei su kompiuteriais žaisdavau jau tokių metų, vyravo anglų kalba, o lietuvių kalba mokykloje, o kieme rusų kalba, tai visas tris ir išmokau, naudojau.. labai nepavydžiu tiems, kurie studijuoja informatiką ir nemoka angliškai, juk tai tragedija. Pirmoji anglų paskaita mane išgąsdino, aš nelabai supratau ką ta Auksė Margienė šnekėjo, nes jos tokia kalba keista, nelabai rišli ir tarsi be galūnių, tai galvojau, kas čia per šūdas, kad aš geriau kalbu už dėstytoja, pas ją tik didesnis žodynas ir gramatikos taisyklės.. Bet laikui bėgant, aš jau pradėjau suprasti ką ji šneka ir pripratau, bet nelabai tas paskaitas jos lankiau, tai jį mane gąsdino visokiais kontroliniais, tai aš juos ir parašiau gavau 10, po to gąsdino ir namų darbais, tai padariau irgi gavau 10 už rašinį.. O kaip aš kalbu, tai ji dar negirdėjo, aš visada leidau kitiem kalbėti, nors pats baisėjausi ir sprendžiau 15 min laikraštyje sudoku.. Žmonės, kai kurie iš mano grupės anglų moka kaip aš vokiečių, tai jiems ta anglų buvo pragaras turbūt, nes žodį „cancel“ jie tardavo cancel, taip c, a, n, c, e, l.. lietuviškai.. bet kas nesąžiningiausia, kad aš turėjau galutiniam anglų 9, nors pažymiai buvo mano manymu verti 10, o tie, kurie angliškai nieko nemoka, turėjo 7-8, tai man turėjo būti 20 kaip pasakė man vienas kursiokas.. Ir kiek žinau, pažymius pakėlė dėstytoja, paklausė klausimo: „kas tiki stebuklais?“ ar „tikite stebuklais?“ tai kas tikėjo, tam +1 balas buvo, o kas ne tam tokį ir paliko.. nors manęs ten ir nebuvo, aš užsiėmęs būnu rimtesniais dalykais, pavyzdžiui televizoriaus žiūrėjimu. Pas ją reikia padaryti tris pagrindinius dalykus, spręsti tą anglų užduočių knygutę, kur lengviau ir negali būti, aš ją visada važiuodamas į universitetą nuo Justiniškių iki Saulėtekio 45-am autobuse dariau, po to atsiskaityti prezentaciją angliškai, kurią padarai ant Microsoft PowerPoint, bei daugeliui sunkiausias dalykas, namų skaitymas, reikia išmokti pasakoti ganėtinai didelį tekstą, 40 žodžių pačiam išrinkti iš to teksto ir juos išmokti, bet versti teksto dalį, kurį ji parinks ir veda bendrą balą.. Bet jeigu pasakyti tiesą, tai viskas dėl jos labai lėtai vyksta, ji truputėli neorganizuota ir flegmatikė, daug kalba nereikalingų dalykų ir patį daug ką užmiršta.. Išvada tokia, kad aš anglų geriau mokėjau mokykloje, o ypač 12-oje klasėje, negu universitete, nes ten reikėjo tokių žinių kaip 6-oje klasėje man reikėdavo.

  Anglų Prezentacija


    Kūno Kultūra - lekt.J.E.Pečiūra

  Kūno kultūra Universitete, yra griežta, vieniems ji patinka, kitiems ne, man tai taip pusė bybio, bet dėl nepatogaus grafiko, aš nelabai lankiau fizinį, nes buvo pirmoji paskaita Antradienį prieš Algebrą ir šiaip labai sunku atsikelti ir dar sunkiau per kamščius važiuoti.. Daug kas gavo įvairių specialų grupių ir atleidimų nuo fizinio, bet aš nenorėjau, kad byloje būčiau įrašytas kaip invalidas ir dariau fizinį tarsi būčiau sveikas Lietuvos pilietis. Pradžioje lankiau fizinį kokį mėnesi, atsiskaičiau visus normatyvus, tai yra padariau 10 prisitraukimų, tiek mažai, nes žinojau, kad pavasarį reikia pagerinti savo rezultatą, po to nubėgau 100 metrų ir 3 kilometrus, 3 kilometrai buvo sunku, bet įveikiau per ~12 minučių.. Esu neblogos fizinės būklės, nes visą savo nugyventą gyvenimą sportavau ir geriau alų pūslėm.. Kadangi 2006/2007 metais Fizinio katedra ar Kūno Kultūros katedra, nežinau tiksliai, buvo kritinės padėties, tai Fizinį darėme lauke, stadione kol nebuvo šalta ir to jie nuoma ėmė jį iš VU, o kai pasidarė šalta tai jie išnuomojo ten šalia esančią salę irgi iš VU.. Na kai jau buvo žiema, atėjau pažiūrėti kas ten per dalykas tas fizinis, tai ant manęs Pečiūra rėkė ir sakė, kad aš sėdžiu giliam mėšle ir panašiai ir, kad man reikia atidirbti visas n raides, nu ką aš turėjau atidirbti rodos 8 n raides, tai 2 savaites kiekvieną mielą dieną dariau fizinį ir jis man vieną n raidę kaip ir daugeliui dovanojo ir viskas tuo ir baigėsi mano fizinio praktiniai užsiėmimai, ten buvo kačialka, bei stalo teniso stalai, o krepšinį žaidžiau tik vieną karta, nes man jis nelabai patinka dėl savo tokio populiarumo.

  Daugiau bėdų turėjau su Fizinio teorijos įskaita, taip jinai mane sunervino, nes pirmą kartą kai ėjau ją laikyti, turėjau šiokią tokią špargalkę, bet ja beveik nesinaudojau ir parašiau ką mokėjau savo žodžiais, bet sužinojau, kad neišlaikiau, o daugelis šūdą parašę išlaikė, tai kaip ten taiso tuos darbus yra didelė mistika ir turbūt priklauso nuo dėstytojų, kurie juos taiso.. Tai kadangi dar sklido didelė nežinomybė ir visokios plepkės/gandai tai truputi bijojau, daug kas šnekėjo, kad čia loterija ir už 3-ią ar 4-ą kartą reikės jau pinigus mokėti, bet visą tai yra nesąmonė, galima tą kvailą įskaitą laikyti kol nesibaigė semestras nors ir 10 kartų ir fizinio įskaita nesiskaito kaip skola ir ją galima atsiskaityti vasario mėnesį, jeigu susitarsi su dėstytoju savo.. Taigi ėjau laikyti antrą kartą jau su galinga špargalke, viską nusirašiau, bet vis tiek neišlaikiau, taip susinervinau, tai nuėjau aiškintis į katedrą kodėl, norėjau šumą pakelti didelį, nes jie tikrai mane zajibali.. dėl tos fizinio įskaitos nelabai norėjau net mokytis kitiem dalykam, o pasirodo, kad mano lapelis kažkur magiškai dingo, kai ėjau jo ieškoti ir ką aš įrodysiu? Nu tai trečias laikymas mano buvo jau visiškai didelis cheat‘as.. Aš nusiunčiau draugą, savo grupioką, kuris buvo jau išlaikęs įskaitą į auditoriją, jis man SMS žinute parašė visus klausimus 4 ir aš juos už auditorijos ant palangės atsakinėjau į savo lapelį, o grupiokas viduje ten apsimetinėjo, kad rašo ir rašė įvairiausias nesąmones.. tai praėjus 20 minučių, kai visi po truputį jau išeidinėjo iš auditorijos aš įlindau į tą spūstį ir nuėjau pas dėstytoją ir daviau jam savo lapelį su visais gerais atsakymais tarsi būčiau rašęs viduje.. Na ką? Po kelėtos dienų sužinojau, kad išlaikiau ir tikrai buvau laimingas, man šita fizinio įskaita sugadino nuotaiką ir nervus. Toks tas studento gyvenimas, nors būna ir linksmesnių, daug linksmesnių, ypač barakuose.

  Fizinio teorijos Konspektai ir Špargalkės

  Štai ir viskas ką jums reikia žinoti pirmajame semestre, jis iš tikrųjų yra lengvas, jeigu nepasimesi matematikoje, nes čia ir yra svarbiausias mokslas visus 3 semestrus. Beveik nepajaučiau kaip taip greitai laikas praėjo, visada buvau užsiėmęs, kažką dariau ir panašiai, mokykloje tai jau seniai nuo nuobodulio būčiau miręs ir gerčiau dar daugiau alaus.

  » Atgal į Inžinerinės Informatikos Titulinį 
English version

Jūs naršote Lietuvišką versiją

Mobilių WAP Telefonų versija
Mobilių XHTML Telefonų versija
Naršyti XML versiją
Atsispausdinti PDF versiją


Semestras 1
 Semestras 1

Kovok su SPAM'u!
Site Map'as

Giminiški Puslapiai

Q Blog'as
Fausto puslapis
Šinšila puslapis
Alternativus Q Blog'as
Q Blog'as Angliškai

Valid'us xHTML 1.0!
Valid'us CSS!


© 2004 / 2021 Quatrux. Visos Teisės Saugomos Q Zone Bendruomenės.