Quatrux Logo
 Pagrindinis  Apie  Kontaktai  Aš  Logo
 Apačia

  Straipsnis  » Sapnai

  Tu sapnuoji kai tu miegi, ane? visi mes sapnuojam kažką, kai miegame, nes mūsų smegenys visgi veikia, net jeigu esi nulūžęs, bet dažniausiai mes nepamename savo sapnų, bet tai nėra blogai, nes tai reiškia, kad mes gerai išsimiegojome, bet jeigu ką nors pamename tai turbūt tai tik kelios akimirkos, kai mūsų smegenys būdo, kelios sekundės. Tikima, kad sapnai vyksta 7 kartus greičiau negu tikras gyvenimas, bet gal tikras gyvenimas irgi yra sapnas? Tik, kad labai jau ilgas arba kažkam jis tik labai lėtai eina.. bet čia jau kita tema.. Viskas vyksta 7 kartus greičiau, nes mūsų smegenys yra labai galingos ir greitos ir sugeba apdoroti tiek informacijos, kad jūs net neįsivaizduojate. Pavyzdžiui, tu miegi 7 valandas, tu kažką sapnuoji 7 valandas ir jei ši teorija teisinga, tai 7*7=49 valandos (kitas ilgesnis gyvenimas?) Bet šią teorija neigia kiti bandymai, kurie įrodo, kad mes sapnuojame apie 2-4 sapnus per miegą tik tam tikru laiku, kai mūsų smegenys ilsisi, giliame miege. Ir tas pats sapnas tą naktį gali sapnuotis keletas kartų..

  Bet ką mes sapnuojame? Smegenys yra tokios galingos, kad gali viską atkurti, taigi jūs niekada nieko nepamirštate, tiesiog duomenys nukeliauja kažkur ten toli į jūs. Jeigu sapnuojate vietą, kurioje buvote ir eidami toliau atsiduriate svetimoje erdvėje, vietoje kur neesate buvęs, tai vaizdas bus sukurtas iš skirtingų dalių. Vieni maloniausių sapnų, tai kai jūs suprantate, kad sapnuojate, nors tai būna gana retai, jūs ten galite jaustis kaip Dievas, tik kad šitas efektas yra trumpalaikis. Mano manymu, sapnai gali būti sukurti mašinų/prietaisų pagalba, tai būtų žymiai geresnis dalykas už bet kokį virtualų pasaulį, nes smegenys gali nusiųsti tikslų jutimo, skonio signalą į kūną/organizmą. Jūs galite sapnuoti, kad bučiuojatės ir jeigu jau kada esate tai patyręs, šis jausmas bus labai tikroviškas, netgi jeigu šalia jūsų nieko nėra. Galite sapnuoti, kad valgote ledus, net jeigu iš tikrųjų jų nevalgote - jausmas tas pats.

  Aš netikiu, kad sapnai gali nusakyti ateitį,  nes smegenys sugeba atvaizduoti tik jau įvykusius įvykius arba tiesiog surinkti dėlionę, bet ne ateitį. Košmarai ir panašiai gali būti sapnuojami, nes jūs viduje kažką išgyvenate arba dažnai tai tiesiog paskutinių momentų išgyvenimai, jeigu žiūrėjote kokį gerą siaubo filmą. Žinoma, sapnai gali būti labai įtempti, galite net susirgti nemiega arba daugiau niekada normaliai neišsimiegoti dėl jų, bet jūs taip pat galite sumažinti krūvį/įtampą sapnuodami gražius, jums malonius dalykus. Tai nėra nieko daugiau, kaip milžinišku greičiu rodomi piešinukai kartais kartu su emocijom - jutimu ir skoniu.

  » Atgal prie Straipsnių 
English version

Jūs naršote Lietuvišką versiją

Mobilių WAP Telefonų versija
Mobilių XHTML Telefonų versija
Naršyti XML versiją
Atsispausdinti PDF versiją


Sapnai
 Sapnai

Kovok su SPAM'u!
Site Map'as

Giminiški Puslapiai

Q Blog'as
Fausto puslapis
Šinšila puslapis
Alternativus Q Blog'as
Q Blog'as Angliškai

Valid'us xHTML 1.0!
Valid'us CSS!


© 2004 / 2021 Quatrux. Visos Teisės Saugomos Q Zone Bendruomenės.