Quatrux Logo
 Pagrindinis  Apie  Kontaktai  Aš  Logo
 Apačia

  Straipsnis  » Etikos Darbas

  Šiais metais, paskutiniais metai, turėjau atsiskaityti etikos pamokas parašydamas kelis paragrafus duotais mokytojo klausymais, padariau tai vienas pirmųjų, kartu su klasioku, tai pagalvojau, kad įkišiu savo darbą į saitą, nors juos ir rašiau išgėręs, kažkurį savaitgalį, ir perskaitęs juos nesididžiuoju, bet galite juos panaudoti savo darbe, galbūt tie vėluojantys atsiskaityti etiką, ir suras šitas temas čia, būtų juokinga, nes turbūt jie naudos Google ieškojimo varikliuką.

  1) Mes skirtingi, bet panašūs

  Visi mes esam skirtingi, bet kartu ir labai panašūs, jau mokykloje išmokome, kad skirtingi poliai traukia vienas kitą, bet šį dėsnį ne visada galima pritaikyti žmonėms, nesvarbu ar vyriškos lyties atstovams ar moteriškos. Žmonės būdami kartu supanašėja, pasimoka vienas iš kito, pasisemia patirtimi kai yra kartu, bendrauja, bet kai išsiskiria, leidžia laiką kitur, vėl susvetimėja. Dažnai tai tiesiog būna iliuzijos, kaip žmogus sugalvoja, kaip jam atrodo, ką jis mąsto, jo sąmonė.. kaip pavyzdį imkime horoskopus, rodos jie taip gyliai atitinka žmogaus savybes ir daug kas sako, jog aš avinas ir jis avinas, mes labai panašūs, bet aš manau, jeigu žmogų apgaudinėti, pameluoti, kad tu avinas ir jis tuo patikės, tikės kad yra ir panašūs ir taip toliau. Arba jeigu žmogus skaito horoskopus, ir jam apkeisti jo horoskopo ženklą su kokiu nors kitu, turbūt jis vaikščios ir sakys, kad šiandien diena įvyko kaip mano horoskopas ir pasakė. Na ir panašūs dalykai. Visi mes žmonės, kažkuo panašus, bet ne vienas neesame vienodi, nors pasaulis jau ir darosi monotoniškas kalbant globaline prasme.

  2) Projektuojamas pavydas

  Pavydas, daug kas klausia kas yra pavydas, bet pavydas tai tokia būsena, dažniausiai sunki būsena, pilna sielvarto ar išgyvenimų.. kartais žmonės meluoja, kad pavydi, apsimeta prieš kitus, kad jiems rūpi. Dažnai žmogus pavydėdamas apkalba ar bando pažeminti tą žmogų, kad išaukštintų save, kai kurie žmonės moka paslėpti pavydą, bet kartais iš žmogaus emocijų pavydas būna labi ryškus. Jeigu žmogui patinka kitos lyties atstovas, ir ji/jis jam rūpi jie dažnai pavydi, lengvas pavydas yra sveika, bet niekada nereikia persistengti ir tapti ligoniu, nes gali blogai baigtis. Žmonėms patinka, kai dėl jų pavydi, bet žinoma ne perdėtai, kai kurie tuo net manipuliuoja. Bet mano manymu pavydas tai dar vienas mūsų vaizduotės vaisius, kuriuo sunku atsikratyti, mes patys susikuriame pavydą ir tiesiog kūnas, organizmas į jį reaguoja, būna visko, kad pradedi daryti nesąmones, pakyla temperatūra, trumpai apankama, padarai kažką dėl ko pato tenka gailėtis, vienu žodžiu elgiesi neprotingai.

  3) Kova su kitaminčiais

  Turbūt daugeliui nepatinka žmonės, kurie mąsto kitaip negu buvo išauklėti, gal net jų nesupranta ir nenori suprasti, užtat ir kuriasi skirtingos bendruomenės, sąjungos ir taip toliau. Netgi ne taip plačiai imant klasėse vieni draugauja su vienais, kiti su kitais ir taip toliau. Žmonėms nepatinka kitaminčiai, dažniausiai nes jie jais net nesidomi, o sukuria stereotipiškas mintis ir skleidžia erezijas. Aš manau, jeigu tau nepatinka kitamintis koks nors, pirma reikia juo pasidomėti, suprasti, kodėl ir kaip, o po to tik pulti, kad nepadaryti klaidų. Bet dažnai atsiranda keletas žmonių, kurie sugadina santykius tarp skirtingų individų. Kaip pavyzdį paimkime žydus, jų bendruomenės visada buvo uždaros ir mažai kas suprasdavo ką jie ten darė, ką galvojo ir ką planavo, tai prikūrė daug įvairiausių istorijų, kurios gal ir teisingos, bet vis tiek. To ko nepažįsti, negali teisti, bet šitą teiginį galima paneigti, nes ne visada reikia pažinti, kad galima būtų nuteisti, tai tiktu frazė – apie tai ką neišmanai, tylėk, to ko nežinai, tai ir nesakyk.

  4) Kai žodis turi daugiau prasmės

  Dažnai tas pats žodis turi daug skirtingų prasmių, ir tai vyrauja ne tik mūsų lietuvių kalboje, bet ir visose kitose kalbose, bei vienas žodis gali reikšti visiškai kitą dalyką kitoje kalboje, bet gali skirtis tarimas ir panašiai. Kartais netgi sunku susitarti, susišnekėti su kitais žmonėmis arba jeigu šneki su skirtingų pažiūrų žmogumi, tai gali jį net ir įžeisti. Skirtingus žodžius reikia išmokti suprasti ir žinoti kada ir kur kokį naudoti.. yra geras pasakymas „Galvok ką sakai, sakyk ką galvoji". Bet kai žodis turi daugiau prasmių yra gražu ir ne taip nuobodu. Kartais žodis pasako daug daugiau negu visas sakinys, jeigu tam kam jis buvo skirtas suprato tai, pagal intonaciją, judėsi, akis, ir stovėjimo manierą, bet tai jau ne visiems yra suvokiama, norint suprasti tokią kalbą, reikia geriau pažinoti žmones, jų bendrus bruožus ir panašiai.

  » Atgal prie Straipsnių 
English version

Jūs naršote Lietuvišką versiją

Mobilių WAP Telefonų versija
Mobilių XHTML Telefonų versija
Naršyti XML versiją
Atsispausdinti PDF versiją


Etikos Darbas
 Etikos Darbas

Kovok su SPAM'u!
Site Map'as

Giminiški Puslapiai

Q Blog'as
Fausto puslapis
Šinšila puslapis
Alternativus Q Blog'as
Q Blog'as Angliškai

Valid'us xHTML 1.0!
Valid'us CSS!


© 2004 / 2021 Quatrux. Visos Teisės Saugomos Q Zone Bendruomenės.